تبلیغات
بازی های رایانه ای - HALO 4

Game Details

  • Release Date 11/6/2012
  • Publisher Microsoft
  • Platform Xbox 360
  • Genre Shooter
بخشجاش هولمز (Josh Holmes) می گوید: "بخش عمده لذتی که از Halo می بریم، قسمت داستانی و دنیای آن است، ولی بخش چندنفره این قابلیت را ندارد. شما داستان را تمام می کنید و سراغ بخش چندنفره می روید و فقط آدم می کشید." اما Halo 4 متفاوت است. این بازی در بخش چندنفره هم به قسمت داستانی وابسته است. شما در نقش یک سرباز UNSC قرار می گیرید که Spartan IV نام دارد. سربازی که از برنامه ویژه تولید ابرسربازها آمده تا جنگ با Covenantها را پایان دهند. حتی در این بخش، گذری هم به داستان Master Chief در قسمت تک نفره دارید و در حقیقت بخشی از آن را هم بازی می کنید. شما در این بخش مأموریت و هدفی دارید و باید به آن برسید.

بر خلاف Halo: Reach شما می توانید خودتان تغییرات شخصیتی را همانند Call of Duty و Battlefield اعمال کنید. شما از ابتدا شروع می کنید و خودتان شخصیت خود را بالا می برید و آن را مجهز می کنید و درجه های بالاتری می گیرید. هر چه درجه شما بالاتر برود، مهمات بیشتری می گیرید و با Spartan Point خود می توانید خریدهای بیشتری بکنید و سبک بازی کردن خود را مشخص کنید. در حقیقت شما کلاس خود را درست می کنید و می توانید حتی در حین مبارزه از کلاسی به کلاس دیگر تغییر دهید. یک بخش بسیار مهم Co-op در بازی به نام Spartan Ops وجود دارد که در حقیقت مأموریت هایی هستند که از UNSC می گیرید.


شما در این بخش می توانید به صورت چهار نفره یک بخش داستانی ویژه را شروع کنید و با هم تمام کنید. این قسمت آنقدر بزرگ است که خودش می تواند یک قسمت داستانی مجزا باشد و وسعت و کیفیت آن برابر با قسمت تک نفره بازی است. نکته انقلابی بازی اینجاست که این بخش همانند یک سریال تلویزیونی است. هر هفته یک CG عرضه می شود و داستانی را روایت می کند و مقدمه ای برای مأموریت شما می چیند و حالا باید با دوستان خود این داستان را پیش ببرید و این یعنی سیستم فوق العاده Infinity Multiplayer، اما این قابلیت ها DLC نیستند و شما پولی در قبال آن ها پرداخت نخواهید کرد.

وقتی Halo 4 را می خرید، در حقیقت چیزی فراتر از یک بسته بازی خریداری کرده اید. 343 می گوید هدف آن ها این بوده که همیشه بازیکن را به بخش چندنفره جذب کنند و هر هفته یک چیز جدید برای آن ها داشته باشند. آن ها می توانند بخش تک نفره را Co-op بازی کنند و در Co-op بخش چندنفره بخش های مختلف آن را بروند و هر هفته یک داستان جدید داشته باشند که با دوستان خود آن را پیش ببرند. 343 می گوید اولین روزی که آن ها برنامه ساخت Halo 4 را ریختند، به این فکر کردند که یک داستان بزرگ و حماسی را در باب شخصیت Chief روایت کنند. آن ها یک اکشن بسیار سریع و جذاب در یک محیط وسیع Sandbox می خواستند. در حقیقت برنامه ریزی 343 این است که Halo 4 را دوباره برای یک دهه دیگر به پرطرفدارترین بازی تبدیل کند.