تبلیغات
بازی های رایانه ای - نقد Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory

                     

  

Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory                       

                        فرار از سلول : هرج و مرج           

   سبك : اكشن مخفیكارانه ( جاسوسی )     

 سام فیشر دوباره بازگشت اینبار در شماره سوم از این بازی بی نظیر با نام كامل Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory  . شركت Ubisoft در اوایل 2006 این بازی را رسما برای فروش در سایت خود قرار داد و طرفداران این جاسوس زیرك را خوشحال كرد . شركت یوبی سافت در همان اوایل عرضه بازی اعلام كرد كه شماره چهارم این بازی با نام DOUBLE AGENT در حال ساخت است و در كریسمس 2007 ما شاهد این شاهكار خواهیم بود . در واقع باید بگم كه از روی دمو های فیلم و عكس ها پیدا است كه سام فیشر (Sam Fisher) روانی شده و در حال فرار از  ماموران دولتی كه برای جمع اوری اطلاعات به دنبال سام  هستند .

        

برویم سراغ Chaos Theory این بازی برای رایانه های شخصی و PS2 روانه بازار شده است . كه ما نسخه PC ان را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سبك بازی اكشن مخفی كارانه است و زاویه دوربین سوم شخص پرس پكتیو و داستان بازی كماكان در مورد سام فیشر مامور مخفی سازمان جاسوسی امریكا سیا است كه برای جمع اوری اطلاعات به كشورهای مورد نظر فرستاده می شود . این بار سام برای انجام ماموریت به كشورهای پرو،ژاپن،كره و شهر نیویورك در امریكا سفر می كند . تمام اتفاقات در سال 2008 اتفاق میفتد  در این سال جنگ سختی در كره جنوبی اتفاق افتاد است كه سام برای جمع اوری اطلاعات برای ارتش امریكا در وضعیت جنگی به كره جنوبی در شهر سئول انتقال داده می شود كه دو سه مرحله از بازی را تشكیل می دهد كه بسیار جالب از اب در امده است .

گرافیك بازی Chaos Theory نسبت به شماره قبلی PANDORA TOOMORROW تغییر بسیاری كرده است و از موتور ضعیف شده Doom 3 استفاده شده است و كه نور پردازی عالی و بافت محیط و اشیا و اندام و چهره كاركترها عالی به نظر می رسد . چهره و اندام سام فیشر طبیعی تر به نظر می رسد البته این را هم باید اضافه كنم كه چهره سام پیرتر شده است و این به و ضوع قابل دیدن است . افكتهای باد ، دود و همچنین باران در حد بالای شبیه سازی شده و جای تحسین دارد . فیزیك در بازی خوب طراحی شده است و اجسام و همچنین واكنش افراد به ضربه شما عالی به نظر می رسد . نور پردازی در بازی عالی طراحی شده است و شما به راحتی می توانید در جاهای تاریك مخفی شوید و به كارتان ادامه بدهید در هر حال شما می توانید  با شلیك به لامپ و یا استفاده از اشعه وایكبورد می توانید محیط را تاریك كنید و از پشت سر مثل وحشی ها به سمت دشمن های بی چاره حمله كنید و بایك ضربه ان را روانه جهنم كنید و خانواده مرحوم را عزاداركنید .

         

هوش مصنوی IQ در بازی بسیار بالا است و شما در طول بازی باید خیلی اهسته به كارتان ادامه دهید و با كمی سر و صدا و جاگیری بد دشمنان متوجه حضور شما خواهند شد و پوست سر شما را خواهند كند. البته من پیشنهاد می كنم كه در همان اول بازی شما درجه سخت را انتخاب كنید و بازی را شروع كنید كه هوش مصنوی دشمنان بالاتر می رود و بازی طبیعی تر و لذت انجام بازی بیشتر خواهد شد . البته این را هم اضافه كنم كه در بعضی من در حین بازی در یك قدمی سربازان بودم اما ان ها متوجه حضور من نشده بوده و در بعضی مواقع هم در یك سانتی انها رو دیوار چسبیده بودم كه سرباز مثل كورها از كنارم رد شد و من خنده كردم .كه این هوش كم باعث می شود كه دل ادم را بزند. البته این را هم باید اضافه كنم كه در حالت در جه سخت بازی این مشكلات نیست و با یك حركت كوچك اشتباه سربازها گوش شما را می برند و برای همسر سام هدیه می فرستند تا درسی شو برای جاسوس های دیگر .

        

صدا گذاری در اسپیلنتر سل 3 عالی است البته گفتن عالی شاید كمی اقراق باشد باید گفت كه صدا گذاری بی نقص است و در كمتر بازی صدا گذاری به این خوبی از اب در امده است . صدا گذاری خوب در این بازی باعث شده كه هیجان بازی 100 برابر بیشتر شود و لذت بازی دو چندان . در هنگام انجام ماموریت اهنگ هم پخش می شود و در هر حالی كه قرار دارید ضرب اهنگ هم متناسب با محیط تغییر می كند و در مواقع حساس و در حال مخفی كاری بازی ضرب اهنگ تند و هیجانی به خود می گیرد و باعث هیجان مضاعف در بازی كننده می شود. البته صدا گذاری شخصیت ها خوب از اب در نیامده و صدای سام فیشر طبیعی به نظر نمی رسد و كلفت و مخسره به نظر می رسد همچنین این را هم باید اضافه كنم كه شخصیتهای اصلی بازی از جمله رئیس سازمان جاسوسی امریكا و دیگر همكاران سام فیشر ازصدای خوبی بهره نمی برند و از خود در اوردنی هستند كه از زیبای بازی كاسته است . البته در مواقعی كه در حال بمب خنثی كردن هستید صدای قلب سام با یك ضرب اهنگ هیجانی ادغام می شود كه بسیار هیجان انگیز است .

در بین مراحل انیمیشن های با كیفیتی نشان داده می شود كه بیشتر ان اخبار تلویزیونی است كه سام فیشر باعث ایجاد انها شده است .

مراحل روند بسیاری عالی دارد و شما در هر ماموریت باید كارهای را كه به شما داده شده است را انجام دهید در هر مرحله شما ماموریت های فرعی و اصلی زیادی را باید انجام دهید كه كارهای مورد نظر در نقشه ماهواری سیا به خوبی مشخص است و باعث می شود كه شما الكی در مرحله گیر نكنید و به زمین زمان بد و بیراه بگوید . چند مرحله پشت سرهم جالب در بازی گنجانده شده است كه بسیار جالب هستند مراحل كه در موقیت جنگی سام فیشر برای جمع اوری اطلاعات به شهر سئول در كره اعزام كرده بی نظیر هستند و هدایت سام در خراب ها بسیار لذت بخش است . البته این را هم اضافه كنم كه این مراحل با مراحل دیگر تفاوت دارد و كمی سختر از بقیه ماموریت ها هست .

در گوشه تصویر به و سیله یك نمودار میزان صدای كه شما در محیط  ایجاد می كنید نشان داده می شود كه صدای ایجاد شده  پا و اسلحه شما در این نمودار نشان داده می شود .  

شما باید خیلی بی سر و صدا به كار خود ادامه بدهید و با كمترین خسارت مرحله را به اتمام برسانید . سام برای كشتن دشمنان از راه ای گوناگونی استفاده می كند وحركات بسیار جالبی از خود نشان می دهد.

تنوع اسلحه در بازی كم است و سام فیشر از ابتدا تا اخر بازی فقط از دو سلاح یكی كلت كمری مجهز به خفه كن و اشعه XIUYT و یك مسلسل خودكار مجهز به دوربین و نارنجك XI البته وسایل دیگری هم در بازی حمل می كنید از جمله نارنجك – مین زمینی و ..... این بار در این شماره از بازی سام همراه خود یك چاقو حمل می كند كه شما می توانید به وسیله ان برای زدن  شاهرگ سربازان دشمن و ژر دادن شكم صاحب مرده انها استفاده كنید . البته این چاقو كاربرد دیگری هم دارد و ان این است كه می توانید برای باز كردن در های قفل از ان استفاده كنید .

       

بازی Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory با نام فارسی فرار از سلول : هرج مرج در بازار فروشگاهای ایران در 7 سی دی و یك دی وی دی یافت می شود . البته این را هم اضافه كنم كه این بازی روی بعضی از سیستم ها اجرا نمی شود و درست حسابی Crack نشده است كه شما اگر موفق به اجرای بازی نشده اید می توانید به سایت زیر بروید .یا اینكه سی دی را كه خریداری می كنید مطلق به شركت Emperor باشد كه در بازی یك Patch 100 مگابایتی و Crack 10 مگابایتی است . كه  Crack  را می توانید از سایت زیر دانلود كنید و حالشو ببرید .

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای روان بازی سی پی یو 4/2 و كارت گرافیك 128 مگابایتی سری جی فورس و 512 مگابایت رم می باشد . البته این را هم اضافه كنم كه بازی با 256 مگابایت رم هم اجرا می شود اما در بعضی مواقع سیستم ربوت می شود و شما ضایع می شوید . حتما سیستم خود را اپ دیت كنید و یك رم پر قدرت را تهیه كرده و از انجام بازی لذت دوچندان ببرید.